Galeria MS Muzeum Stanisława Staszica w Pile

Elżbieta Wasyłyk

Wystawy w Galerii MS
Elżbieta Wasyłyk

e-mail: elzbieta.wasylyk@wp.pl;
http://trzcianka.eu.org/wasylyk

Urodziła się w Trzciance, jest absolwentką LO im. St. Staszica w Trzciance. W latach 1985-90 studiowała malarstwo w PWSSP w Poznaniu, na początku w pracowni prof. Andrzeja Kurzawskiego, potem przez cztery lata w pracowni prof. Jacka Waltosia, w której przygotowała dyplom. W 2007 uzyskała doktorat na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu - promotor prof. K. Rochecki. Pracuje na stanowisku adiunkta w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ściennym, witrażem m.in. realizacje w kościele rzymsko-katolickim pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Darłowie, polichromie w kaplicy Sióstr Opatrzności Bożej w Wielkiej Wsi k. Wolsztyna i w kościele św. Jana Chrzciciela w Trzciance.

Była dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Sztuki RP i Fondazione Giovanni Paolo II w Rzymie. Otrzymała kilka nagród i wyróżnień z dziedziny malarstwa i poezji, m.in. pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Kościelnej w Poznaniu, medal VI Biennale Sztuki Sakralnej w Gorzowie Wlkp., III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O ludzką twarz człowieka" w Krośnicach, wydała dwa tomiki wierszy pt: „Spotykamy się” i „Kształt obecności”.

Współpracuje z Biblioteką Parafialną w Trzciance, pracownią witraży Krzysztofa Mazurkiewicza w Koszalinie, Trzcianeckim Domem Kultury i Gminnym Domem Kultury w Miasteczku Krajeäskim, prowadzi zajęcia fakultatywne z historii sztuki w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjaäskiego w Pile i uczy wiedzy o kulturze w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Trzciance.

więcej na: www.wssu.pl/elzbieta_wasylykWystawy

Zorganizowała ponad 40 wystaw indywidualnych - wybór:

w latach 1993-98 w Pałacu Branickich w Warszawie; w galeriach BWA w Bydgoszczy, Koninie, Gorzowie Wlkp., Rzeszowie i Pile; Galerii El w Elblągu; w r. 1999 w Galerii Renes i Galerii Profil w Poznaniu; w latach 2001-2008 w Instytucie Kultury Polskiej w Rzymie; w Sali Unijnej Klasztoru Dominikanów w Lublinie; w Galerii 13 Muz w Szczecinie; w galeriach BWA w Koninie, Pile; w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu i Krypcie u Pijarów w Krakowie.

Brała udział w ponad 40 wystawach zbiorowych - wybór:

w latach 1994--2004 w Biennale Sztuki Sakralnej w Gorzowie Wlkp.; „Pokazać niewidzialne" - Galeria u Jezuitów w Poznaniu; Triennale „Wiara Sacrum" - BWA w Częstochowie; Pilgerwege nach Brauweiler w Pulheim/Niemcy; „Adoramus Te - Przestrzenie Wewnętrzne" - BWA Bydgoszcz; IV Forum Malarstwa Polskiego „Ecce Homo" - Lesko; XXII Festiwal Polskiej Sztuki Współczesnej w Szczecinie; udział w stałej ekspozycji Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej - Dom Praczki w Kielcach.

© 2021  |  Muzeum Stanisława Staszica w Pile