Galeria MS Muzeum Stanisława Staszica w Pile

7. Międzynarodowe Biennale Miniatury

7 grudnia (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy na otwarcie 7 MBM. Będzie to wystawa 243 miniatur 135 autorów, zakwalifikowanych przez Jury konkursu z nadesłanych na Biennale 796 prac, 281 autorów z 22 krajów. Komisja konkursowa postanowiła przyznać 4 nagrody regulaminowe i tym razem aż 10 wyróżnień. Wśród prac wyróżnionych znajdziemy zdjęcia Zofii Kawalec-Łuszczewskiej z Piły.

Prezentujemy: Grand Prix - Magdalena Szczęśniak - u dołu pierwsza z prawej, w środku I nagroda - Joanna Pałys, dalej II nagroda - Maria Koldryn. U góry pierwsza z lewej - III nagroda - Jarosław Grulkowski, następnie wyróżnione: Edyta Jaworska-Kowalska i Zofia Kawalec-Łuszczewska. Ponadto wyróżnienia honorowe otrzymali: Jan Baczyński, Marcelle Benhamou, Tadayuki Fujigaya, Małgorzata Gorzelewska-Namiota, Agata Leszczyńska, Paweł Napierała, Elżbieta Radzikowska i Tomasz Rolniak. Dyplom RA ZPAF otrzymał Mirosław Niesyto.

 

Po ekspozycji w Galerii Gaude Mater w Częstochowie (Organizatora Biennale) i Galerii Test w Warszawie, wystawa w Pile będzie trzecim w tym roku pokazem w kraju. Od przyszłego roku prezentacje odbędą się kolejno: w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, w galerii BWA w Tarnowie, Galerii Epicentrum w Chełmku, w Galerii Sztuki im. J.Tarasina w Kaliszu a następne w Niemczech w Galerie Brotzinger Art w Pforzheim

 
© 2023  |  Muzeum Stanisława Staszica w Pile