Galeria MS Muzeum Stanisława Staszica w Pile

Jausz Oleksa - Svalbard cz. I - MIEJSCE

Luty 2012
Artyści: Janusz Oleksa

__________________________________________________

Interesująca fotografia ze Spitsbergenu.
Wernisaż wystawy z udziałem Autora w piątek 24 lutego o godz. 18.00

ZAPRASZAMY!

__________________________________________________

Ponadto 25.02.2012 (sobota) godz. 10.30 FOTOGRAFICZNE WYPRAWY – spotkanie z dr Januszem Oleksą.

 

Janusz Oleksa – PROJEKT SVALBARD - CZĘŚĆ 1, „MIEJSCE” - jest to świetnie zrealizowana fotograficzna opowieść o Spitsbergenie. Zdjęcia wykonane tam przez J. Oleksę są znakomitym przykładem i dowodem na to, że fotogra- ficzny dokument nie musi być nudny czy banalny, a może stać się bardzo osobistą, wnikliwą i twórczą analizą za- stanej rzeczywistości. Fotografie Janusza Oleksy z pewno- ścią tego dowodzą. Wystawa prezentowana będzie do 15.03.2012.

----------------------------------------------------

Sobotnie spotkanie to będzie ilustrowana zdjęciami opowieść Janusza Oleksy o jego licznych podróżach po Polsce i świecie (a także porady jak przygotować się do fotograficznych podróży). Janusz Oleksa (artysta grafik i fotograf) jest wykładowcą na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, prowadzącym jedną z Pracowni Fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Spotkanie zatem, może być znakomitą okazją do rozmowy na temat edu- kacji artystycznej (np. co i jak przygotować na egzaminy wstępne do uczelni artystycznej).
Wszystkich sympatyków naszej galerii oraz fotografu- ących, podróżników i młodzież licealną zainteresowaną na- uką fotografii gorąco zachęcamy do udziału w tych wyda- rzeniach.

 
© 2024  |  Muzeum Stanisława Staszica w Pile