Galeria MS Muzeum Stanisława Staszica w Pile

Anastazy B. Wiśniewski - PRYWATNIE


w CZWARTEK!
27 sierpnia o godz. 18.00 - Muzeum Stanisława Staszica, Piła, ul. Browarna 18 -
ZAPRASZAMY do galerii na otwarcie nowego sezonu 2015/2016 wystawą fotografii
pt. „Anastazy B. Wiśniewski - PRYWATNIE". Zdjęcia pochodzą z prywatnych spotkań autorów wystawy: W. Beszterdy i L. Duszki-Kołcza z Anastazym B. Wiśniewskim.

Po wernisażu o godz. 18.45 spotkanie z autorami pierwszego monograficznego opracowania i promocja książki pt. „Przystanek na żądanie /A stop on Demand - Anastazy B. Wiśniewski"

ponadto,

 

w PIĄTEK
28 sierpnia o godz. 19.00 w Galerii BWAiUP przy ul. Okrzei 9/2 otwarcie wystawy prac i dokumentacji twórczych działań Anastazego pt.: „Anastazy B. Wiśniewski - Przystanek na żądanie".
Kuratorami tej wystawy są: W.Beszterda, L.Duszka-Kołcz i W.Kanicki

Inicjatywa wydania książki i zorganizowanie obu ekspozycji prezentujących Anastazego B. Wiśniewskiego jako Artystę, Człowieka oraz niekonwencjonalnego a konsekwentnego Twórcę z przebogatym dorobkiem, powstały i zostały zrealizowane w ramach działalności Galerii Muzeum S. Staszica w Pile. Kuratorem galerii jest - od jej początku - art. fot. Wojciech Beszterda.

Przedsięwzięcie wsparli:
BWAiUP w Pile, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galeria „Labirynt" w Lublinie, MS. Design w Pile, Muzeum Okręgowe w Pile, Redakcja Pisma Artystycznego „Format", Studio Architektury „Kontur" w Pile, WBPiCAK w Poznaniu oraz kolekcjonerzy prac A.B. Wiśniewskiego

więcej o Anastazym B. Wiśniewskim : http://www.obieg.pl/rozmowy/36329
https://www.facebook.com/obieg.sztuki

 
© 2024  |  Muzeum Stanisława Staszica w Pile