Galeria MS Muzeum Stanisława Staszica w Pile

Tomasz Lietzau-FORMY obrazy

Listopad 2011
Artyści: Tomasz Lietzau

Wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Lietzaua - "FORMY obrazy" w piątek 18 listopada o godz. 18.00. Spotkanie z Autorem w sobotę 19 listopada o godz. 11.00

Plakat, katalog, zaproszenie projektu Autora. Kuratorem wystawy był Wojciech Beszterda. Wystawa będzie udostępniona Zwiedzającym do 12 grudnia br. ZAPRASZAMY!
----------------------------------------------------------------------------------

 

----------------------------------------------------------------------------------
FORMY OBRAZY, to wystawa składająca się z dwóch aspektów malarstwa: OBRAZÓW o quasi-publicystycznej tematyce oraz FORM geometrycznych, z towarzyszącym im zapisem kodu. Pierwsze z nich - OBRAZY - ukazują klasyczną relację pomiędzy zbiorami symboli, znaków, memów, będąc jednocześnie tradycyjną ilustracją utrzymaną w tendencji sztuki krytycznej. Recepcja FORM jest poszerzona o zbiór kodu, który namalowany jest na osobnych płótnach i stanowi legendę wyjaśniającą zasady istnienia i konstruowania danej formy. Umieszczenie FORM w kontekście OBRAZÓW pokazywanych w osobnej sali, polaryzuje je względem innego rozumienia malarstwa i pozwala na ujrzenie sztuki w szerszym jej aspekcie. To stanowi sedno tej wystawy.

 
© 2024  |  Muzeum Stanisława Staszica w Pile