Galeria MS Muzeum Stanisława Staszica w Pile

CHOPIN-JAGODZIŃSKI

Sierpień 2013

W ramach LATA W MUZEUM 2013 zapraszamy na letni, plenerowy koncert do ogrodu przy Muzeum S. Staszica w Pile, ul. Browarna 18. 9 sierpnia (piątek) o godz. 20.30

Koncert CHOPIN - JAGODZIŃSKI

Koncert muzyki F. Chopina w jazzowej interpretacji Tria Andrzeja Jagodzińskiego: Andrzej Jagodziński (piano), Adam Cegielski (kontrabas), Czesław „Mały" Bartkowski (perkusja). Płyta z tą muzyką uznana została przez czytelników pisma Jazz Forum za płytę roku 1994, otrzymała nagrodę Polskiego Przemysłu Muzycznego „Fryderyk '94" oraz laur „Melomani '94" - nagrodę łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Jazzowej. * Wstęp wolny! * Wskazane zabranie środków przeciw komarom * W przypadku złych warunków atmosferycznych koncert odbędzie się w galerii BWAiUP w Pile ul. Okrzei 9/2

 

ANDRZEJ JAGODZIŃSKI - pianista, kompozytor i aranżer.
_____________________

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie waltorni. W latach 1975-1980 związany był z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warsza-wie. Punktem zwrotnym w jego karierze był rok 1979 kiedy to - jako pianista - otrzymał nagrodę w konkursie Old Jazz Meeting "Złota Tarka". Od tego momentu związał się całkowicie z jazzem i fortepianem, a w ostatnich latach również akorde-onem. Andrzej Jagodziński w swym dorobku artystycznym ma występy i nagrania z wieloma polskimi zespołami jazzowymi, m.in. Old Timers, Swing Session, String Connection, Kwartet Zbigniewa Namysłowskiego, Kwartet Janusza Muniaka, Big Warsaw Band, Quintessence, „Czwartet" Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Od 1987 roku jest stałym akompaniatorem Ewy Bem. W swej dotychczasowej karierze koncertował niemal na całym świecie, biorąc udział między innymi w Jazz YAtra-Bombay, Ost-West Nurnberg, Jazz In Europe-Paris, Skane Festivalen In Malmo, Edinburgh Art. Festiwal, Ankara Music Festiwal i wielu innych. W roku 1993 stworzył zespół firmowany swoim nazwiskiem: Andrzej Jagodziński Trio. W 1994 roku ukazała się płyta Tria - Chopin, która uznana została przez czytelników „Jazz Forum" za płytę roku 1994. Album ten wyróżniony został również nagrodą Polskiego Przemysłu Fonograficznego "Fryderyk '94" oraz laurem „Melomani '94" - nagrodą łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Jazzowej. Andrzej Jagodziński nagrodzony został również nagrodą Progamu Trzeciego Polskiego Radia - Mateusz '94 za „Jazzowego Chopina i Poezję w Muzyce". W ostatnich latach koncertuje i nagrywa z wieloma muzykami, m.in. Z Givannim Mirabassi, z którym nagrał jedną płytę, kolejna zaś wkrótce ukaże się na rynku muzycznym.

 

ADAM CEGIELSKI – kontrabasista,
________________

absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Prowadzi klasę kontrabasu na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie, gdzie od roku 2005 pełni także funkcję wicedyrektora do spraw kształcenia jazzowego.

 

CZESŁAW „MAŁY” BRATKOWSKI - perkusista jazzowy,
_____________________________

legenda polskiej sceny jazzowej. Aktywną działalność koncertową prowadzi nieprzerwanie od 1960r., kiedy to debiutował w „Far Quartet” Jerzego Pakulskiego.
W swojej karierze grał w zespołach m.in.: Krzysztofa Komedy, Zbigniewa Namysłowskiego, Czesława Niemena, Tomasza Stańko, Adama Makowicza, Michała Urbaniaka i Urszuli Dudziak, Wojtka Karolaka, Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Henryka Majewskiego. Pracował też z takimi muzykami, jak: Art. Farmer, Ben Webster, Clark Terry, Aladar Pege.
Występował niemal na wszystkich ważniejszych festiwalach jazzowych na świecie: Newport, Pori, Montreux, The North See, The Berliner Jazz Tage, Molde, The New York Jazz Festival, Tauranga, Comblain La Tour, India Jazz Festival i wiele innych.
Od 1993 wykładowca w klasie perkusji i kierownik Wydziału Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina oraz Studium Jazzowego w Warszawie.
Honorowy Członek „Tauranga Jazz Festival Society” oraz „The New Orleans Clubs New Castle on Tyne England”. Zasłużony Działacz Kultury; laureat Nagrody Indywidualnej I Stopnia za Szczególny Wkład w Rozwój Edukacji Artystycznej w Polsce.

 
© 2023  |  Muzeum Stanisława Staszica w Pile